sudo mousepad /etc/rc.d/rc.S
(a mousepad-ot természetesen telepítsük fel az Acer webhelyéről!)
Menjünk a fájl végére és onnét visszaszámolva a 8. sorban találjuk ezt:
/usr/bin/xinit -- -br>/dev/null 2>&1 &
és tegyünk eléje egy "#" (=kettőskereszt) jelet (idézőjelek nélkül persze!). Magyarul: "kikommentezzük" a fenti sort. Utána következő sorba pedig írjuk be:
/usr/sbin/gdm
majd mentsük el a fájlt. FIGYELEM: ha lemarad ez a /usr/sbin/gdm, akkor NEM tudunk belépni a rendszerbe! Tehát inkább kétszer ellenőrizzük, hogy tényleg beírtuk! Ha mégis elfelejtettük volna, akkor a megoldás: amikor megjelenik a világoskék hátterű, jobb alsó sarokban Acer Aspire One feliratú képernyő, megnyomjuk gyorsan az F2 billentyűt. Ezzel az ún. karakteres felületre jutunk. Ekkor még nem indul el egy program sem a háttérben. Nyomjuk meg a Ctrl+c-t, és indítsuk el rendszergazdaként az mc-t (remélem nem felejtettük el előzőleg feltelepíteni :)). Azaz: sudo mc, és keressük meg az /etc/rc.d/rc.S fájlt. Erre rávisszük a kurzort (=kijelölést), majd F4-el tudjuk szerkeszteni és F2-vel kimenteni.
A következő indításkor már a gdm fogad minket. Kiválasztjuk egérrel vagy beírjuk a user felhasználót, majd megadjuk jelszavunkat és használhatjuk ezt a szuper kis gépet :))
Valami hasonló kép fogad minket (nem tudom, erről hogyan csináljak képmentést, ezért vettem a Fedora 8-ból, a Fedora Live helyett user felirat látható).










