Amint már korábban említettem: a netbook-ot az alapbeállítások után könnyen lehet arra használni, amire kitalálták. Tehát: weblapok böngészése, azonnali üzenetek küldése-fogadása, elektronikus levelezés, videok, filmek, képek nézegetése, stb.
DE: egy igazi LiNUX felhasználó nem éri be ennyivel :) Próbál még többet kihozni a rendszeréből. Így nem csak azokat a programokat akarja használni, amelyek ikonja alapból megjelenik a kezdő képernyőn 4 csoportba szedve. Ezekhez hozzáférni az ún.
Advanced Menu (bővített menü) mód bekapcsolásával lehet. Maga a
Linpus Linux Lite a
Fedora 8 nevű disztribúción alapul, a grafikus felület (
X.Org) kezelését az
XFCE 4 oldja meg. Az XFCE-ben be lehet állítani, hogy a jobb egér gomb megnyomására az ún.
Munkaasztal Menü megjelenjen.

Két lehetőségünk van az ún.
parancssori terminál megjelenítésére:
- megnyomjuk az Alt + F2 billentyűket
és beírjuk az xterm vagy xfterm4 vagy terminal parancsok egyikét, majd klikk a Run gombra.
- a fájlkezelőt elindítva, pl. klikk a Fájlok -> Dokumentumok ikonra, majd a Fájl -> Terminálban fut menü elemre

A terminál ablakba írjuk be az
xfce-setting-show parancsot, majd az
Xfce Settings Manager-ben válasszuk ki a
Desktop ikont. A
Desktop Preferences-ben a
Behavior fülre klikkelve jelöljük be a
Show desktop menu on right click opciót:
+1 TIPP: a netbook kijelzője kicsi, ezért néha alul nem látszik ("lelóg") az
OK vagy
Bezár gomb. Az ablakot feljebb tudjuk mozgatni, ha lenyomva tartjuk a baloldali
Alt billentyűt és az egérmutatót az ablak egy részén folyamatosan nyomva tartjuk (bal gomb). Tapipaddal kicsit nehézkes ez a művelet, ezért célszerű külső USB-s egeret használni.