Szükségünk van néhány kiegészítő programra:
sudo yum install syslinux p7zip-plugins
Aztán kell az UNetbootin:
wget "http://ovh.dl.sourceforge.net/sourceforge/unetbootin/unetbootin-linux-304"
Tegyük futtathatóvá:
chmod 755 unetbootin-linux-304
Csatlakoztassunk egy legalább 16MB-os :) USB pendrive-ot a gépünkhöz, majd indítsuk el az UNetbootin-t:
sudo ./unetbootin-linux-304 &
Állítsuk be rajta a következő képen látható FreeDOS 1.0 operációs rendszert:
Majd klikk az OK gombra. Ekkor letölti nekünk az alap FreeDOS-t, továbbá néhány fájlt, amivel indíthatóvá (=boot-olhatóvá) válik a pendrive.Következő lépés: letöltjük a legújabb BIOS-t tartalmazó tömörített állományt az Acer-tól: klikk erre a linkre. Ebből csupán a 3309.bat, 3309.fd és FLASHIT.EXE fájlokra van szükségünk. Másoljuk át őket a FreeDOS-os pendrive-unkra!
Ezután indítsuk újra a gépet. Ügyeljünk arra, hogy a hálózati csatlakozó (feszültség, nem internet!) legyen konnektorba dugva! Akkumulátorról működve nem csinálja meg a program a BIOS frissítést, erre figyelmeztet is.
Válasszuk ki az F12 gomb lenyomásával a boot-menüből az USB meghajtót.
Néhány mp múlva bejön a syslinux promptja: pár sor szöveg, majd egy sor elején a boot: szó. Nyomjunk Enter-t.
Ezután nyomhatunk még egy Enter-t a Default feliraton, vagy várjuk meg, amíg véget ér a visszaszámlálás.
A FreeDOS menüben válasszuk az 5. menüpontot, majd Enter, erre bejön a FreeDOS promptja: A:\>. Ide írjuk be: C: (mivel nem magyar a billentyűzet kiosztása, a ":" a Shift+é lenyomásával jelenik meg).
A C:\> promptba írjuk be a 3309.bat parancsot, majd nyomjunk Enter-t. Ekkor a FLASHIT.EXE program kiírja gépünkre a 3309.fd fájlt. Várjunk türelemmel, amíg végez!
Ha korábban BIOS jelszót használtunk, akkor állítsuk be azt újra (mivel az új BIOS "felülírta" a régit, ergo: minden korábbi BIOS beállítás a múlté). Ha gondoljuk, ellenőrizhetjük a BIOS-t a Beállítások -> Rendszer ikonjára klikkelve: