A következő címkéjű bejegyzések mutatása: macles. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: macles. Összes bejegyzés megjelenítése

2009. február 8., vasárnap

Acer Aspire One 10.1"

Eddig különféle tippeket, ötleteket írtam az AA1 használatához. Néha híreket is megosztok, amikről egyre többet olvasni a neten, elsősorban angol nyelven. A kedvenc AA1 webhelyem utolsó hírei az AA1 10,1"-os kijelzőjű gépéről szólnak, ami várhatóan 2009 februárjában jelenik meg a boltok polcain.

Néhány érdekessége: nagyobb kijelző (képernyő), a tapipad elrendezése megfelel a normál méretű laptopokénak (engem speciel a régebbi megoldás sem zavar: úgyis mindig rádugok egy USB-s egeret a gépre :)). A legtöbb jellemzője nem tér el a 8,9"-os kijelzőjű "alap" AA1-től. A képre klikkelve azonban látszik: új alaplapot kapott (jobb oldalra kerültek az audio csatlakozók, hiányzik a Storage Expansion csatlakozó, csak egy "valódi" multicard-olvasó van). Ami nem látszik a képen: nincs alaplapra integrált memória, csupán egy DIMM slot van, amibe max. 2GB RAM-ot tehetünk. A megnövelt méretű kijelző felbontása maradt a régi, 1024x600. Opcionálisan felszerelik a maximális mobilitást biztosító 3G csatlakozóval, ill. 2.0-s, EDR-es bluetooth-al.
A nagyobb kijelző miatt kicsit nagyobb lett a gép mérete:
AA1 8,9" - 249 x 170 x 36 mm (szélesség x mélység x magasság)
AA1 10,1" - 260 x 185 x 34 mm (szélesség x mélység x magasság)
A tömege csak pár dekával lett több. A 3 cellás akksival 3 órás, a 6 cellással 7 (!) órás üzemet biztosítanak (ennek szerintem hinni lehet: az én 3 cellás akksimra mindenhol 2,5 órát írnak, ami eddig megfelel a valóságnak). A megszokott színekben (fehér, fekete, kék, piros) lesz kapható. Apró eltérés a korábbitól: a fehér verzió billentyűzete is fekete lesz, pontosabban mindegyiknél ugyanazt a klaviatúrát alkalmazzák.
Operációs rendszere elsősorban Windows XP lesz (gondolom az Acer sem akar kiszállni az XP-t szinte "örök időkre" támogató hardvergyártók sorából :)). De biztosan árulják majd LiNUX-al is. Ebből adódóan várható gondolom még több szoftver frissítés a régi AA1-ekre. Az új gép BIOS-a már letölthető innét. Ahogy itt olvasható: NEM javallott a két géptípus (8,9"-os -ZG5- és 10,1"-os -KAV10-) BIOS-ának csere-beréje, mert egyáltalán nem működik a régi gép az új BIOS-al, ill. fordítva is igaz (ezt igazából nem értem: akkor miért írják, hogy a 10,1"-os gép hardvere lényegében azonos a régivel...).
Dokumentációk is hozzáférhetőek: a User Guide és a Quick Guide (természetesen angol nyelven). Túl sok információ nem derül ki belőlük. Annyi látszik, hogy XP-s gépekről írnak, továbbá a néhány apróság (pl. lámpák mit jeleznek, gyors billentyűk mire jók, tapipad hogyan működik, stb.).
Megrendeléseket nemsokára lehet adni néhány online forgalmazónál. Ennek annyi "előnye" van, hogy a régebbi 8,9"-os gépeket mostanság elég jó áron adják. Pl. itt 199 EUR-ért, 512MB RAM-al, 8GB-os SSD-vel, természetesen Linpus LiNUX Lite-al :) Az árcsökkentés oka: az Acer 2009 második negyedévében befejezi a 8,9"-os kijelzős gépek gyártását :( Így aki eddig még nem tett szert egy ilyen kitűnő kis masinára, jó áron hozzájuthat idén nyáron!

2009. január 1., csütörtök

Hasznos webhelyek

Az interneten számos webhely létezik, ahol rengeteg hasznos információt olvashatunk az AA1-el kapcsolatban, elsősorban ANGOLUL. Ezekről gyűjtöttem össze a blogom tippjeit, ötleteit. Néhány forrás:
Acer Aspire One (regisztrálhatjuk a gépünket, továbbá a DRIVERS & SUPPORT menüpont alatt új programokkal egészíthetjük ki a rendszert)
macles* (szerintem a legjobb forrás!!)
Ten tweaks for a new Acer Aspire One
Acer Aspire One Tips and Tricks
AspireOneUser (itt a Forum-okat érdemes böngészni!)
30 Cool Acer Aspire One Hacks (egyik-másik nem annyira "cool" :) de érdemes átböngészni)
Fedora 8 Installation Guide (az AA1 operációs rendszere ezen alapul)