A probléma megoldására több lehetőségünk van:
- letöltjük innét a VLC egy Acer által módosított verzióját ( ez még a 0.8-as sorozatba tartozik) és az előző bejegyzésben leírtak szerint feltelepítjük. Állítólag ebből is hiányzik néhány kodek...
- követjük az itt leírt utasításokat :) és máris használhatjuk a kitűnő VLC 0.9.5-ös verzióját, ami tényleg lejátszik mindenféle kódolású video fájlt.
Először is adjuk hozzá a szoftverforrásokhoz a kwizart repo-t:
sudo rpm -Uvh http://rpms.kwizart.net/kwizart-release-8.rpmEzután telepítsük a VLC-t és a hozzá kapcsolódó kiegészítőket:
sudo yum install --enablerepo=kwizart-testing vlc vlc-core mozilla-vlcMajd adjuk hozzá a Firefox 3-hoz a mozilla-vlc plugin-t (=kiegészítőt):
sudo ln -fs /usr/lib/mozilla/plugins/libvlcplugin.so /opt/firefox/plugins
erre csak akkor van szükség, ha nem az Acer támogatási oldaláról (=support page) töltöttük le a böngésző program frissítését. Ha saját magunk, a Firefox beépített frissítőjét akarjuk használni az újabb verziók telepítésére, akkor egy későbbi bejegyzésemben leírt módon tudjuk telepíteni a 3-as Firefox-ot. Mondjuk nekem ezzel kapcsolatban nincsenek jó tapasztalataim, mivel elég "szépen" összekeveredtek a "gyári" Acer böngésző beállítások a külön feltelepített böngészőével, pedig csináltam új profilt az új böngészőnek...
Tegyünk egy indítóikont a Szórakozás menübe:
sudo sed s/%U// -i /usr/share/applications/livna-vlc.desktopdca add 12 "file='/usr/share/applications/livna-vlc.desktop'"
Ha akarjuk, eltávolíthatjuk a rendszerben levő Médialejátszó és mplayer programokat (én NEM tettem meg :)):
sudo yum remove pdvdlinux mplayer\*sed /pcmmvp/d -i $HOME/.config/xfce4/desktop/group-app.xml
Újraindítás (=reboot) és már használhatjuk a tényleg mindent lejátszó, rengeteg beállítási lehetőséggel bíró VLC programot!
