Ezt az mc-t felhasználva csináljuk meg az indítóikont! Először indítsuk el egy megnyitott terminálban az mc paranccsal. Keressük meg a /.config/xfce4/desktop/group-app.xml fájlt:
Ebben találhatóak a munkaasztalunkon (=desktop) megjelenő programcsoportok, ikonok konfigurációs adatai. A biztonság érdekében másoljuk át ezt a fájlt mondjuk a /user könyvtárunkba! Ha valamit nagyon elrontanánk benne és szétzilált ikonok halmazát vagy hiányát látnánk a desktopunkon, akkor csak másoljuk vissza ezt az eredeti a helyére.Vigyük rá a kijelölést erre a fájlra, majd nyomjunk F4-et! Ezzel szerkeszthetjük a fájl tartalmát. Keressük meg a <8>-as jelű programcsoportot és illesszük be a kijelölt sort, 6-os azonosítóval:
Mentsük el ezt a módosított fájlt az F2-vel!Következő lépésben létrehozunk egy xfterm4-mc.desktop fájlt a /user könyvtárunkban. Ezt csináljuk meg pl. a mousepad szövegszerkesztővel. Tehát Munka -> Szövegszerkesztő (Egyszerű szövegszerkesztő), majd az üres fájlba illesszük be a következőket:
[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=Terminal + mc
GenericName=Terminal + mc
Comment=Xfce 4 Terminal emulator + Midnight Commander
Exec=xfterm4 -e mc
Icon=/usr/share/pixmaps/faces/vector-greenie.jpg
Type=Application
Categories=System;TerminalEmulator;
NoDisplay=true
X-Desktop-File-Install-Version=0.13
(természetesen nem kell vastagított betűkkel)
Mentsük el xfterm4-mc.desktop néven! Két sort emelnék ki:
Exec=xfterm4 -e mc <- ezzel indítjuk a terminált, benne az mc-t,
Icon=/usr/share/pixmaps/faces/vector-greenie.jpg <- ez pedig az ikon, ami bármilyen más kép lehet, nekem ez tetszett meg :) Ezután újraindítást követően már megjelenik az új indítóikon a Fájlok programcsoportban.
Megjegyzés: ha az Acer-nél megjelenik egy újabb program letöltésre a Support oldalukon és ezt telepítjük, majd újraindítás után esetleg eltűnik az előbbi indítóikon. Ne ijedjünk meg: írjuk be újra a fenti, 6-os azonosítós, sort a /.config/xfce4/desktop/group-app.xml fájlba! Erről mindig csináljunk több kimentést, mert ha más programcsoportokba is tettünk indítóikont, akkor azok is eltűnhetnek, nemcsak az mc-t futtató ikon.




