A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bal Alt. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bal Alt. Összes bejegyzés megjelenítése

2009. január 1., csütörtök

Munkaasztal menü bekapcsolása

Amint már korábban említettem: a netbook-ot az alapbeállítások után könnyen lehet arra használni, amire kitalálták. Tehát: weblapok böngészése, azonnali üzenetek küldése-fogadása, elektronikus levelezés, videok, filmek, képek nézegetése, stb.
DE: egy igazi LiNUX felhasználó nem éri be ennyivel :) Próbál még többet kihozni a rendszeréből. Így nem csak azokat a programokat akarja használni, amelyek ikonja alapból megjelenik a kezdő képernyőn 4 csoportba szedve. Ezekhez hozzáférni az ún. Advanced Menu (bővített menü) mód bekapcsolásával lehet. Maga a Linpus Linux Lite a Fedora 8 nevű disztribúción alapul, a grafikus felület (X.Org) kezelését az XFCE 4 oldja meg. Az XFCE-ben be lehet állítani, hogy a jobb egér gomb megnyomására az ún. Munkaasztal Menü megjelenjen.


Két lehetőségünk van az ún. parancssori terminál megjelenítésére:
  1. megnyomjuk az Alt + F2 billentyűket

    és beírjuk az xterm vagy xfterm4 vagy terminal parancsok egyikét, majd klikk a Run gombra.
  2. a fájlkezelőt elindítva, pl. klikk a Fájlok -> Dokumentumok ikonra, majd a Fájl -> Terminálban fut menü elemre

A terminál ablakba írjuk be az xfce-setting-show parancsot, majd az Xfce Settings Manager-ben válasszuk ki a Desktop ikont. A Desktop Preferences-ben a Behavior fülre klikkelve jelöljük be a Show desktop menu on right click opciót:


+1 TIPP: a netbook kijelzője kicsi, ezért néha alul nem látszik ("lelóg") az OK vagy Bezár gomb. Az ablakot feljebb tudjuk mozgatni, ha lenyomva tartjuk a baloldali Alt billentyűt és az egérmutatót az ablak egy részén folyamatosan nyomva tartjuk (bal gomb). Tapipaddal kicsit nehézkes ez a művelet, ezért célszerű külső USB-s egeret használni.